Нашій сім'ї відмовили у наданні 24-го параграфу (я громадянка України, чоловік та дитина громадяни Молдови), маємо повернутися додому. Прописка є у всіх, в Тегелі дали дозвіл і прописали. Мені, як українці, можна перебувати тут до 31,08.
А чоловікові та дитині? Максимум 90 днів? Чи можуть теж до кінця серпня лишатися тут?
asked Jul 26 in Legal advice by Unisson

Привіт @Unisson

Ласкаво просимо до Wefugees і дякую за запитання. Я перекладаю ваше запитання англійською, щоб ми могли охопити ще більше людей. Ми будемо раді направити вас до наших спеціалістів. З повагою Юля. 

Translation of the question: 

As citizens of Moldova, can my husband and child stay in Germany until August 31, like me as a Ukrainian?

Our family was refused the 24th paragraph (I am a citizen of Ukraine, my husband and child are citizens of Moldova), we have to return home. Everyone has a registration, in Tegel they gave us permission and registered. As an Ukrainian, I can stay here until August 31. What about my husband and child? Maximum 90 days? Can they also stay here until the end of August? 

Dear @Meike, @mbeon-Ruth and @mbeon-Christine, could you please have a look at this question? Thank you, Julia.

Please log in or register to answer this question.

2 Answers

+1 vote
Liebe @Unisson, willkommen hier bei Refugees und danke für die interessante Frage. ich hoffe, dass ich alles richtig verstanden habe. Sie haben geschrieben, dass sie nach Hause müssen, also denke ich, dass Ihr letzter Wohnsitz in Moldawien lag. Dann wäre es so, wie Sie es geschildert haben: Ehemann und Sohn können sich 90 Tage lang visumsfrei in der Bundesrepublik aufhalten, Sie als ukrainische Staatsangehörige bis 31.08.2022. Einen Aufenthaltstitel zum vorübergehenden Schutz nach § 24 des Aufenthaltsgesetzes können nur Menschen erhalten, die ihren dauerhaften Wohnsitz/Aufenthalt vor dem 24.02.2022 in der Ukraine hatten, sowie ihre Familienangehörigen so schreibt es Artikel 2, Absatz 1 des Durchführungsbeschlusses zur Massenzustromsrichtlinie vor. Kommen Sie gerne wieder auf uns zu, wenn Sie weitere Fragen haben. Beste Wünsche und alles Gute mbeon-Christine
answered Jul 27 by mbeon-Christine
@Julia: ich wäre Dir sehr dankbar, wenn Du die Rückübersetzung ins Ukrainische vornehmen könntest. Danke im Voraus.
Ich danke Dir, liebe @mbeon-Christine!
0 votes

Шановна @Unisson, я перекладу для Вас відповідь нашого експерта українською та англійською мовами:

Шановна @Unisson

ласкаво просимо до Wefugees і дякую за цікаве запитання. Сподіваюся, я все правильно зрозумів. Ви написали, що маєте їхати додому, тому я думаю, що ваше останнє місце проживання було в Молдові. Тоді було б так, як ви описали: чоловік і син можуть перебувати у Федеративній Республіці 90 днів без візи, ви як громадяни України до 31 серпня 2022 року. Дозвіл на проживання для тимчасового захисту відповідно до § 24 Закону про проживання можуть отримати лише особи, які мали постійне місце проживання/перебування в Україні до 24 лютого 2022 року, а також члени їхніх сімей, як це передбачено частиною 1 статті 2. імплементаційного рішення щодо директиви про масовий приплив. Не соромтеся знову зв’язатися з нами, якщо у вас виникнуть запитання. З найкращими побажаннями та всього найкращого, mbeon-Christine

Dear @Unisson

welcome here to Wefugees and thank you for the interesting question. I hope i understood everything correctly. You wrote that you need to go home, so I assume that your last residence was in Moldova. If so, then it would be as you described: Husband and son can stay visa-free in the Federal Republic for 90 days, you as a Ukrainian citizen until 31.08.2022. A residence title for temporary protection according to § 24 of the Residence Act can only be granted to people who had their permanent residence/stay in Ukraine before 24.02.2022, as well as their family members so it prescribes Article 2, paragraph 1 of the Implementing Decision on the Mass Influx Directive. Feel free to come back to us if you have any further questions. Best wishes and all the best mbeon-Christine

Я надіюся, що це допоможе, та не вагайтеся звертутися до нас знову, якщо маєте запитання. 

З найкращими побажаннями

Юлія

answered Jul 27 by Julia_Wefugees
Дуже дякую за вичерпну відповідь і за приділений Вами час!! Благослови Вас Господь!
4,531 questions
5,430 answers
7,339 comments
137,860 users